W kieleckich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek

W poniedziałek, 4 września w uroczystych rozpoczęciach roku szkolnego w kieleckich szkołach udział wziął prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz jego zastępcy. Prezydent gościł w Zespole Szkół nr 2, wiceprezydent Bożena Szczypiór odwiedziła Szkołę Podstawową nr 15 im. Tadeusza Kościuszki i Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej. Z kolei wiceprezydent Marcin Chłodnicki spotkał się z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 28 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej i w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego.

- Jest mi bardzo miło, że ten nowy rok szkolny witam wraz ze społecznością II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego, szkoły z piękną i długą historią, z której Kielce są bardzo dumne. Dla Waszej szkoły będzie to rok wyjątkowy ze względu na przypadający w listopadzie jubileusz 120 lat istnienia. Mam nadzieję, że w tych dniach o „Śniadku” będzie w Kielcach głośno - mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki. - Zarówno przed Wami uczniowie, jak i przed gronem pedagogicznym miesiące wytężonej pracy. Życzę Wam, aby był to dobry czas dający radość, satysfakcję oraz wymarzone wyniki - dodał.

W tym roku naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego rozpoczęły Patrycja i Amelia, jak wspólnie podkreślały, stawiają na dwujęzyczne nauczanie. - Dziś towarzyszy nam ekscytacja, ale i lekkie zdenerwowanie nowy rok, w nowej szkole to są duże zmiany i wiele mamy do odkrycia - mówiły uczennice.

Pierwszy dzwonek w Kielcach zabrzmiał dziś dla ponad 27 tysięcy uczniów, w tym dla ponad 5 tysięcy pierwszoklasistów.

Powrót na początek strony