W marcu Łukasz Barys będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej

Ile Łukasza jest w Uli, głównej bohaterce powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”? Ile powiązań bohaterów z subkulturą emo? O odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań będzie można poprosić Łukasza Barysa osobiście. Laureat Paszportów Polityki 2021 spotka się z czytelnikami 5 marca o godz. 17:00 w Mediatece. Wstęp wolny.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowała dla czytelników sporo niespodzianek. Marzec będzie pełen obfitości.

Na dobry początek spotkanie z Łukaszem Barysem, który 18 stycznia 2022 r. otrzymał jedną z największych nagród w świecie kultury - Paszport Polityki w kategorii Literatura. Rozmowę z laureatem poprowadzi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Podczas spotkania autorskiego w Poczytalni Na dVoRcu, będzie można kupić nagrodzoną książkę autora, który niewątpliwie należy do największych talentów młodego pokolenia. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Wstęp wolny.

Łukasz Barys (ur. 3 lutego 1997 r. w Pabianicach) – poeta i prozaik, student prawa i polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Debiut poetycki – „Wysokie słońce” (2020 r.), tomik nagrodzony na festiwalu Złoty Środek Poezji, debiut powieściowy – „Kości, które nosisz w kieszeni” (2021 r.),  książka nagrodzona Paszportem Polityki 2021 w kategorii Literatura. Publikował także opowiadania w kwartalniku „Wizje”. Inne nagrody: Grand Prix Konkursu Poetyckiego im. Reinera Marii Rilkego, Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka, laureat Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Siegfrieda Lenza, konkursów Krajobrazy Słowa (I nagroda w 2019 i nagroda główna w 2020) oraz Konkursu Małych Form Prozatorskich - Inspirowani Tyrmandem. Nominowany jest również do nagrody Odkrycia Empiku 2021.

„Kości, które nosisz w kieszeni” – zadziorna językowo, smutno-komiczna opowieść o Pabianicach, sojuszu żywych ze zmarłymi, biedzie i niesprawiedliwości, literaturze pięknej i wulgarności, mroku i mądrości. Książka, która narodziła się z wnikliwej obserwacji życia, problemów współczesnej młodzieży dorastającej w trudnych czasach i wrażliwości autora na świat i ludzi.

Łukasz Barys -plakat.jpg

Powrót na początek strony