W piątek, 1 marca rusza nabór do Kieleckiej Rady Seniorów

Widok z boku ludzi studiujących w klasie
zdj. freepik

Kielecka Rada Seniorów opiniuje lokalne strategie, programy rozwoju, projekty uchwał Rady Miasta Kielce, podejmuje przedsięwzięcia, które wpływają na jakość życia osób starszych. Członkowie Rady zgłaszają uwagi i sugestie do działań i kierunków funkcjonowania miasta na rzecz osób starszych.

W związku z upływem kadencji obecnej Rady, Prezydent Kielc ogłosił nabór kandydatów na członków Kieleckiej Rady Seniorów, która reprezentuje mieszkańców tej grupy wiekowej. Piętnastoosobowa Rada powoływana jest na cztery lata, kadencja obecnego gremium zakończy się 30 kwietnia 2024 r.

Kto może wejść w skład rady? 

Kandydatów do Kieleckiej Rady Seniorów może zgłosić podmiot działający na rzecz osób starszych spośród swoich członków lub innych mieszkańców Miasta Kielce. Kandydat musi być osobą starszą (może mieć mniej niż 60 lat, mieszkać w Kielcach i uzyskać poparcie co najmniej 20 osób starszych.

Nabór kandydatów rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 28 marca 2024 r. do godz. 14:00 (liczy się data wpływu zgłoszenia). Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z niezbędnymi załącznikami należy składać:

1) osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór do Kieleckiej Rady Seniorów” w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce,

2) przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce z dopiskiem na kopercie „Nabór do Kieleckiej Rady Seniorów”.

Ogłoszenie naborze oraz formularze, dostępne są na stronie BIP Urzędu Miasta Kielce oraz w plikach do pobrania na dole strony. 

Więcej informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Studzienna 2, 25-544  Kielce, tel. 41 331 25 24.

Zasady funkcjonowania Kieleckiej Rady Seniorów określa jej Statut nadany Uchwałą Rady Miasta Kielce. Rada jest ciałem kolegialnym składającym się z przedstawicieli osób starszych i podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. Celem Rady jest podejmowanie działań o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym.

Szczególnie istotne są funkcje inicjatywne Rady. W ich ramach Rada zgłasza własne pomysły odnośnie podejmowanych działań na rzecz osób starszych. Poszerza w ten sposób perspektywę władz o potrzeby pokolenia 60+. Władze gminy, zostają tym samym znacząco wsparte merytorycznie: otrzymują doświadczenie i wiedzę o realnych potrzebach swoich starszych mieszkańców.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Zarzadzenie Prezydenta nr 62 2024.pdf PDF 2.35 MB
Powrót na początek strony