W Śniadku o nauce języków i dostosowywaniu się do innych kultur

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach odbyło się spotkanie organizowane w ramach miejskiego projektu „Dwujęzyczne Kielce”. Anglojęzycznych wstąpień wysłuchali uczniowie szkół podstawowych Nr 2, 13 i 15 z Kielc. Gościem wydarzenia był wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.

Wśród zaproszonych do prezentacji w języku angielskim byli: Zofia Chyb (absolwentka II LO, obecnie studentka Politechniki Krakowskiej na kierunku inżynieria medyczna), Rachel Lim z USA (koreańskiego pochodzenia, od czterech lat studentka medycyny UJK), Jan Mika (uczeń I klasy VII LO im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, który dzieciństwo spędził w Wielkiej Brytanii) oraz jego siostra Natalia (z SP Nr 9), Hanna Nowak (uczennica II LO), która dzieciństwo spędziła w Kalifornii podobnie, jak jej brat, Henryk (uczeń SP nr 39). Prelegenci i paneliści podzieli się swoim doświadczeniem w nauce języków i dostosowywaniu się do innych kultur.

Prezentację wykonał również powracający w grudniu do ojczystej Australii Robert Cassettari, wieloletni uczestnik językowych projektów w Kielcach i województwie  świętokrzyskim. Podziękowanie za jego bezinteresowne zaangażowanie i wkład w promocję dwujęzyczności w imieniu prezydenta Kielc przekazał Marcin Chłodnicki.  

Spotkanie poprowadził Andrzej Łukasik, koordynator projektu „Dwujęzyczne Kielce” i były uczeń oraz nauczyciel II LO. Uczniowie oraz goście wysłuchali gry na dudach szkockich w wykonaniu Patryka Pawluczuka oraz występu wokalnego ucznia II LO, Piotra Sarnota.

Powrót na początek strony