W sobotę "Kadrówka" wejdzie do Kielc

Uczestnicy 58. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej w sobotę, 12 sierpnia zakończą kilkudniową wyprawę śladami historycznego „Marszu ku Wolności” oddziału armii polskiej, który w 1914 roku powołał Józef Piłsudski. Główne uroczystości zakończenia „Kadrówki” odbędą się w godz. 14:00-15:00 na Placu Wolności. 350 piechurów na trasę Marszu wyruszyło 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów, do pokonania mają 120 kilometrów.

Zgrupowanie uczestników „Kadrówki” odbędzie się około południa na ulicy Szczepaniaka. Następnie Marsz przejdzie ulicami Kielc: Husarską, Marmurową, Żelazną, Karczówkowską, Paderewskiego, Sienkiewicza, Dużą, Czerwonego Krzyża, Wesołą i Mickiewicza na Plac Wolności.

Kompania honorowa, orkiestra wojskowa oraz zaproszeni goście spotkają się przy Kościele Garnizonowym i od tego miejsca przejdą z uczestnikami „Kadrówki”. Na ulicy Czerwonego Krzyża marsz spodziewany jest około godz. 13:30.

W godzinach od 12:00 do 14:00 na trasie przemarszu „Kadrówki” mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. W związku z uroczystościami powitania uczestników Marszu - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w godz. od 6.00 do 17.00 południowa część parkingu na płycie Placu Wolności zostanie wyłączona z użytkowania.  

Uroczystości zakończenia 58. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej rozpoczną się o godz. 14:00 na Placu Wolności. Będzie wręczenie odznak i nagród marszowych z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych, a także hymn państwowy, podniesienie flagi państwowej na maszt, wystąpienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń państwowych, wręczenie Medali i Odznak „Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki”, wręczenie nagród w zawodach marszowych, apel pamięci i salwa honorowa, ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego, odczytane rozkazu rozwiązującego LVIII Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Powrót na początek strony