Wakacyjna lekcja o samorządzie

Dzieciaki spędzające wakacje z Osiedlowymi Klubami Kultury Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wzięły udział w lekcji samorządowej „Kielce to my”. W ramach inicjatywy młodzi kielczanie zwiedzili budynek ratusza oraz spotkali się z prezydentką Kielc Agatą Wojdą i jej zastępcą Łukaszem Syską.

Ile ważnych decyzji dziennie podejmuje prezydent, kto może zostać prezydentem, jakim powinien być człowiekiem oraz jak sprawdzić, czy ktoś nie jest samolubny, takie m.in. tematy interesowały niecodziennych gości Urzędu Miasta Kielce.

- W ramach organizowanych podczas wakacji półkolonii staramy się zapewniać dzieciakom różne atrakcje, ale ta wizyta jest czymś wyjątkowym. Nasi podopieczni po raz pierwszy mogli odwiedzić ratusz, osobiście poznać przedstawicieli władz naszego miasta, zobaczyć miejsca i rzeczy niedostępne dla zwykłych mieszkańców, a także usłyszeć ciekawostki związane z naszym miastem – mówił Tomasz Kiek, kierownik klubów osiedlowych KSM.

Dzieci w wieku od siedmiu do dziewięciu lat wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić salę Urzędu Stanu Cywilnego oraz salę obrad Rady Miasta Kielce i zasiąść w ławach miejskich radnych. Ponadto odwiedzili Biuro Bezpieczeństwa Miasta, które na bieżąco analizuje i ocenia ryzyko w sytuacjach niebezpiecznych dla mieszkańców miasta.