Walentynkowa instalacja ozdobiła Plac Artystów

Z inicjatywy kieleckiego rzeźbiarza Sławomira Micka na Placu Artystów stanęła walentynkowa instalacja. Tworzą ją trzy wyjątkowe ławeczki oraz postać malarza. To prezent dla kielczan z okazji zbliżającego się święta zakochanych. Otwarcie wystawy odbyło się dziś z udziałem artysty, wiceprezydentki Kielc Agaty Wojdy oraz członków Młodzieżowej Rady Miasta Kielce i przedstawicieli firmy METALPOL z Kielc.

Dwie ławeczki pojawiły się w Kielcach już w sobotę. Wykonane z kamienia ozdoby to autorski pomysł Sławomira Micka, stworzony specjalnie z okazji 14 lutego. - Chcę uatrakcyjnić ten dzień, dać mieszkańcom możliwość zrobienia sobie zdjęć, pokazania swoich uczuć do drugiej osoby czy do miasta - powiedział Sławomir Micek.

Pierwsza ławka z dużym oparciem i sercem z napisem LOVE zachęca do interakcji. - Zapraszam kielczan do przyklejania serduszek z wyznaniami czy sentencjami. Kilka takich już jest - mówił artysta. - Druga symbolizuje drzewo z siedzącymi na nim gołębiami, które nawiązują do określenia „kochają się jak dwa gołąbeczki” - dodaje.

Czerwona, metalowa ławeczka w kształcie serca to „Ławeczka Zakochanych”. Prezent od Michała Głazowskiego właściciela firmy Metalpol z Kielc, stworzona wg. projektu Sławomira Micka. - Nietypowy kształt ma przybliżać siadające na niej pary do siebie - wyjaśnia Sławomir Micek. Tę instalację Michał Głazowski wraz z córką postanowili przekazać Młodzieżowej Radzie Miasta na ręce przewodniczącego Jakuba Zająca. Stanie ona na stałe na Wzgórzu Zamkowym. - Bardzo dziękujemy, jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możebny być ambasadorami tak pozytywnej inicjatywy - mówił Jakub Zając.

Wiceprezydentka Kielce Agata Wojda podkreśliła, że to kolejna inicjatywa Sławomira Micka dedykowana mieszkańcom. - Dziękujemy artyście oraz zaprzyjaźnionej z nim firmie za ten sympatyczny gest. Zapraszamy kielczan, aby odwiedzali to miejsce i korzystali z dekoracji.

Wystawa na Placu Artystów dostępna będzie do 20 lutego. Artysta już zapowiada kolejne instalacje w przestrzeni Kielc.

Powrót na początek strony