Walki w Amfiteatrze Kadzielnia. Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się Gala KSW

Już 23 lipca organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Kielc. Podczas gali w wyjątkowej scenerii kieleckiego amfiteatru fani KSW zobaczą osiem pojedynków. Najważniejszym wydarzeniem będzie m.in. pojedynek na szczycie wagi półśredniej pomiędzy Tomaszem Romanowskim i Andrzejem Grzebykiem oraz walka kategorii piórkowej Patryka Kaczmarczyka z Dawidem Śmiełowskim. Start o godz. 19:00.

Tomasz Romanowski znajduje się dziś na drugim miejscu rankingu wagi półśredniej KSW. Zawodnik ze Stargardu w ostatnim boju pokonał Michała Pietrzaka, a wcześniej błyskawicznie znokautował Aleksandara Rakasa. „Tommy" znany ze swojego widowiskowego stylu walki, a do KSW wszedł jako zwycięzca programu „Tylko Jeden", w którym pokonał Mariusza Radziszewskiego i dwukrotnie Marcina Krakowiaka.

Andrzej Grzebyk zadebiutował w KSW w 2020 roku i w pięknym stylu rozbił Tomasza Jakubca, przedłużając tym samym swoją imponującą serię wygranych do dziewięciu. W kolejnym pojedynku wykazał się niesamowitą wolą walki, kiedy to przewalczył prawie całą rundę ze złamaną nogą. Ostatecznie musiał jednak uznać wyższość Mariusa Zaromskisa, ale w rewanżu szybko rozprawił się z Litwinem. W ostatnim boju Andrzej przegrał z Adrianem Bartosińskim, co motywuje go do jeszcze mocniejszego powrotu do klatki.

W drugiej najważniejszej walce wieczoru gali KSW 72 dojdzie do starcia młodych wilków kategorii piórkowej – Patryka Kaczmarczyka z Dawidem Śmiełowskim.

Patryk Kaczmarczyk i Dawid Śmiełowski weszli na wojenną ścieżkę już jakiś czas temu, kiedy to zaczęli wymieniać się „uprzejmościami” w mediach społecznościowych. Ostatecznie ich konflikt znajdzie swój finał w okrągłej klatce. Kaczmarczyk ma za sobą trzy boje w KSW. Pokonał Michała Sobiecha i Michała Domina, ale musiał uznać wyższość Roberta Ruchały. Była to jak do tej pory jedyna przegrana w karierze byłego mistrza organizacji Armia Fight Night. Śmiełowski walczył w okrągłej klatce raz. Po niesamowicie emocjonującym boju wygrał z Filipem Pejiciem i tym samym pozostał niepokonany w zawodowym MMA.

Gala KSW 72 będzie pierwszym z sześciu zaplanowanych wydarzeń na drugą połowę 2022 roku. Bilety na KSW 72 są już w sprzedaży na ebilet.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

KSW72_fightcard_8_2.jpg

Powrót na początek strony