Wały Jagiellońskie zagrają w Kielcach

Legenda polskiej sceny muzycznej, łącząca kabaretową lekkość i poetycką wrażliwość – Grzegorz Bukała i Wały Jagiellońskie+ już 20 sierpnia w Targach Kielce.

Koncert ten będzie pierwszym, który odbędzie się po pełnym otwarciu gospodarki. Z głośników Centrum Kongresowego Targów Kielce wybrzmią najbardziej znane przeboje zespołu. Dodatkowo, Grzegorz Bukała zaprezentuje nowe utwory z gatunku piosenki poetyckiej. Oprócz tego, fani Wałów Jagiellońskich będą mogli spotkać się z członkami zespołu i porozmawiać o muzyce i nie tylko. Zespół będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

– Przede wszystkim możemy spodziewać się dobrej zabawy. Wały Jagiellońskie to klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Jest zespołem rozpoznawalnym w całym kraju, mającym rzesze fanów od Bałtyku po Tatry. To będzie prawdziwa, nostalgiczna podróż do lat młodości, a dla młodszej widowni, możliwość zapoznania się z tą inną, bardziej radosną stroną czasów końca XX wieku – mówi dyrektor Centrum Kongresowego, Andrzej Kiercz.

Wały Jagiellońskie to projekt muzyczno-kabaretowy, który powstał w 1977 roku w Gdańsku z inicjatywy dwójki przyjaciół z czasów studenckich – Grzegorza Bukały i Rudiego Schubertha. Początkowo zespół grywał na festiwalach muzyki studenckiej i w klubach studenta, aby w 1978 roku, wraz z otrzymaniem Nagrody Dziennikarzy na festiwalu w Opolu, ugruntować swoją pozycję topowego zespołu rozrywkowego w Polsce. Zespół zakończył działalność w 1989 roku, aby w 2008 roku zostać reaktywowanym przez oryginalnego założyciela, Grzegorza Bukałę. Do dziś zespół pamiętany jest, jako jeden z niewielu popowych zespołów kabaretowych czasów PRL.

Koncert zespołu Grzegorz Bukała i Wały Jagiellońskie+ odbędzie się 20 sierpnia o 18:30 w Sali OMEGA Centrum Kongresowego Targów Kielce.

Bilet można kupić przez ticket.targikielce.pl od 27 lipca, oraz pod numerem tel: 797 339 427.

Powrót na początek strony