Wanda Kwietniewska poprowadziła Największy Zespół ROCKowy

W tym roku na kieleckim Rynku muzycy i wokaliści tworzący Największy Zespół ROCKowy zagrali wspólnie m.in. utwór, „Hi-Fi” z repertuaru zespołu Wanda i Banda. Ze sceny artystów wspierała wokalistyka grupy Wanda Kwietniewska. W wydarzeniu udział wzięli wiceprezydenci Kielc Agata Wojda i Marcin Chłodnicki.

Największy Zespół ROCKowy to inicjatywa Domu Kultury Białogon, którą tworzy wspólny muzyczny wykon super polskich przebojów w aranżacji Rafała i Krzysztofa Pitulów, pomysłodawców akcji oraz Dariusza Jurkowskiego. Wydarzenie stało się tradycją Święta Kielc i jest otwarte zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków.

Koncert jak co roku odbył się w sobotę, 24 czerwca na Rynku. W repertuarze znalazło się pięć piosenek, jedna nowa i cztery z poprzednich edycji, czyli: „Teksański” Kasi Nosowskiej, „Nadzieja” Zespołu IRA, „Chcemy Być Sobą” Perfektu i „Co Mi Panie Dasz?” Beaty Kozidrak”. Nowością było „Hi-Fi” zespołu Wanda i Banda, który w tym roku wstąpił m.in. na 60. Festiwalu w Opolu.

Zespół tradycyjnie stworzyli muzycy grających na gitarach elektrycznych i akustycznych, basówkach, perkusjach oraz wokaliści, a wśród nich była m.in. Zuzanna Bera solistka ze Studia Piosenki Blue Song z MDK Kielce, która niedawno zaczęła podbijać polską scenę muzyczną.

Powrót na początek strony