Warsztaty dla nauczycieli w teatrze

„Wykorzystanie dramy w pracy z młodzieżą” to temat warsztatów dla nauczycieli, które w sobotę w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. S. Karskiego poprowadził aktor Rafał Iwański. To pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów organizowanych przez teatr dla pedagogów.

Warsztaty odbyły się na scenie „Kubusia”, gdzie nauczycielki odgrywały różnorodne scenki, a na koniec same skomponowały zadania na zajęcia dla swoich uczniów.

- To bardzo fajna inicjatywa - przyznała Anna Wojnowska-Duplicka z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. - Prowadzę z uczniami głośne czytanie, inscenizujemy lektury szkolne i te zajęcia będą dla mnie wsparciem w pracy z młodzieżą. Techniki, które poznałam w teatrze, wykorzystam w realizacji zajęć.

- Dla mnie to było ważne spotkanie, ponieważ mogłem zasugerować nauczycielom, jak chciałbym, żeby wyglądała edukacja w szkole – powiedział prowadzący zajęcia aktor Rafał Iwański.

Na kolejnych warsztatach nauczyciele w kameralnych grupach będą pracować z ciałem i z głosem pod okiem aktorek Ewy Lubacz i Agaty Soboty. W drugim etapie projektu, jesienią, aktorzy przyjrzą się, w jaki sposób pedagodzy wykorzystuję zdobyte umiejętności na zajęciach lekcyjnych.

Projekt „Komitet Nauczycielski 2.0. – warsztaty dla oświaty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Fot. Anna Kaleta

Powrót na początek strony