Warsztaty familijne: Luminescencja – świecące w ciemności

Czy świetliki świecą tak samo, jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania można poznać podczas kolejnych familijnych warsztatów w Energetycznym Centrum Nauki już w najbliższy weekend 14 oraz 15 stycznia.

Zainteresowani dowiedzą się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obędzie się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczestnicy sprawdzą m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Na rodzinne zajęcia ECN zaprasza 14 oraz 15 stycznia o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu.

Bilety do Energetycznego Centrum Nauki KPT są dostępne przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie centrum. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl

Więcej informacji: https://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2023/01/10/warsztaty-familijne-luminescencja-swiecace-w-ciemnosci/.  

 

Powrót na początek strony