Warsztaty i wystawa „Makrama - wyjątkowe rękodzieło”

Bardzo klimatyczne „Warsztaty makramowe” odbyły się w ramach II Festiwalu Wiatru - Kielce 2022 w Punkcie Promocji Kielc.

W tajniki splotów makramowych wprowadzały uczestniczki warsztatów instruktorki ze Stowarzyszenia „Przystań dla Sztuki”. Dekoracje ścienne w postaci fantazyjnej, ręcznie plecionej makramy są obecnie bardzo modne, a dzięki swej prostocie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

W Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym (wejście tunelem A), gdzie odbyły się zajęcia, można także oglądać wystawę „Makrama - wyjątkowe rękodzieło, która została otwarta w niedzielę, 18 września podczas „Zwiewnego wieczoru z modą, tańcem i makramami”. Do obejrzenia jest niemal 50 prac, które udostępniły: Kluby Seniora z ul. Naruszewicza 23 oraz  al. Legionów 5 MOPR w Kielcach, Stowarzyszenie „Przystań dla Sztuki” oraz artystki, miłośniczki rękodzieła: Dorota Pyzowska, Joanna i Aleksandra  Zebrzowskie, Anna Kosińska i Zdzisława Górak.

Wystawa będzie czynna do 12 października. Można ją oglądać od poniedziałku do niedzieli w godzinach pracy Punktu Promocji Kielc: 11.00 - 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Powrót na początek strony