Ważny jest każdy grosz. „Gorączka złota” PCK

Świętokrzyski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje konkurs pod nazwą „Gorączka Złota”. Celem jest zebranie jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Do akcji charytatywnej mogą się włączyć mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, szkoły, przedszkola, instytucje lub firmy. Jej celem jest wspieranie działań humanitarnych oraz promowanie solidarności w społeczności lokalnej.

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, organizowany będzie w czterech kategoriach:

• Złota Szkoła – skierowana do szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zarówno publicznych, jak i niepublicznych znajdujących się na terenie województwa.

• Złote Przedszkole – skierowana do przedszkoli zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

• Złota Firma/Instytucja – skierowana do firm i instytucji.

• Złoty Człowiek – kategoria indywidualna – skierowana do każdej osoby, która zgłosi się do udziału w konkursie poprzez wypełnienie stosownej deklaracji.

Celem konkursu jest wsparcie dzieci i młodzieży w tym m.in.: - pozyskanie funduszy na wsparcie edukacyjne dzieci; pozyskanie funduszy na wypoczynek letni dla dzieci; pozyskanie funduszy na dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieci; uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka; promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 31 marca 2024 r. Jego zakończenie planowane jest na 24 maja 2024 r.

Każdy, kto chce przystąpić do konkursu zobowiązany jest do wysłania formularza zgłoszeniowego na adres mailowy: monika.rozpara@pck.pl.

Więcej w załączonym pliku ⇓

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. REGULAMIN KONKURSU ORGANIZOWANEGO W RAMACH AKCJI GORĄCZKA ZŁOTA PCK.pdf PDF 201.21 KB
Powrót na początek strony