We wtorek, 19 lipca wydawane będą bezpłatne talony na kastrację zwierząt

Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce informuje, że we wtorek, 19 lipca 2022 r. będą wydawane talony na bezpłatną kastrację kotów (kocic i kocurów) oraz psów (samców i suk) właścicielskich. Akcja jest zrealizowana w ramach projektu z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Talony będzie można odbierać osobiście od godziny 16:00 do 18:00 w holu budynku Urzędu Miasta przy ul. Strycharskiej 6. Talony będą wydawane mieszkańcom Kielc po okazaniu dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia zwierzęcia. Każdej osobie przysługuje jeden talon. 

Liczba talonów przeznaczonych na zwierzęta właścicielskie to 20 talonów na kocice, 20 na kocury, 20 na suczki i 20 na psy. Część talonów na kastracje psów będzie przyznana osobom w trudnej sytuacji losowej i finansowej.

Integralnym elementem projektu jest wszczepienie zwierzęciu mikroczipa z danymi właściciela lub opiekuna. Elektroniczne oznakowanie wraz z rejestracją w Międzynarodowej Bazie Safe - Animal pomoże w szybkim odnalezieniu właściciela danego zwierzęcia i niezwłocznym skontaktowaniu się z nim. Z tego systemu rejestracji korzysta większość miast i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce. 

Na projekt z Budżetu Obywatelskiego 2021 pod nazwą - Kastracja psów i kotów wraz z założeniem mikroczipa zarejestrowanego w Bazie Safe - Animal, zagłosowało 1 988 mieszkańców Kielc.

Powrót na początek strony