Webskie Kielce. Znamy wyniki konkursu

Nagrodę 5000 zł za zajęcie pierwszego miejsca otrzymują ex aequo: Zespół SmartNow za pracę "Poczuj miastozen w Kielcach" oraz Zespół GISówki za pracę "Kompaktowe Kielce - miasto w zasięgu ręki". Nagroda w wysokości 2000 zł trafi do Zespołu WMB za pracę "Budżet Obywatelski - historia/teraźniejszość/przyszłość". W głosowaniu elektronicznym zwyciężyła praca Zespołu SWL -"Rewitalizacja placu Niepodległości w Kielcach z budową nowego dworca PKP", który otrzyma Nagrodę Publiczności - 5000 zł.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się najpóźniej w połowie września 2022 r.

Zadaniem uczestników konkursu "Webskie Kielce. Datathon Idea Kielce 2022" było stworzenie atrakcyjnej, multimedialnej opowieści o mieście z wykorzystaniem różnorodnych danych. Do wyboru mieli cztery wyzwania tematyczne – przestrzeń miasta w nowej odsłonie, tożsamość miasta, klimatyczna zieleń i miasto współtworzone przez mieszkańców.

Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do angażowania się w urządzanie miasta i organizacji jego życia społecznego. To także promocja idei Smart City, czyli miasta inteligentnego przez stworzenie rozwiązań i pomysłów cyfrowych prezentacji wskaźników opisujących Miasto Kielce.

Wyniki i zwycięskie prace dostępne są na portalu Idea Kielce

Konkurs realizowany jest przez Miasto Kielce, w partnerstwie z Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego, w ramach projektu pn. „System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Pomoc Techniczna.png