Specjalnie na majówkę Muzeum Zabawek i Zabawy będzie czynne dłużej, od godz. 10.00 – do 18.00. Od godz. 11.00 do 14.00 na gości czekają dodatkowe atrakcje, odwiedzający będą mieli okazję poznać gry dawne, które będą dostępne na dziedzińcu, a poza tym każdego dnia przygotowano wyjątkowe atrakcje.
W sobotę, 29 kwietnia Muzeum Zabawek i Zabawy będzie gościć Spice Gears Academy zajęcia robotyki skierowane do dzieci i młodzieży. W programie mini turnieje średniowieczne katapulty, uczestnicy muszą rozbić wieże z kubeczków, kolejnym wyzwaniem będzie przejazd przez labirynt z przeszkodami, czyli nauka programowania.
30 kwietnia można zajrzeć na „Niedzielę z Geonaturą” w Muzeum Zabawek i Zabawy. Od godz. 11 do 14 będą warsztaty i pokazy związane z geo-ciekawostkami Kielc i regionu świętokrzyskiego. Będzie można zobaczyć skamieniałości i meteoryty oraz modele prehistorycznych zwierząt.
W poniedziałek, 1 maja chętni zbudują zabawkową wersję pojazdu kosmicznego. 2 maja na warsztatach z klockami, grą i aplikacją multimedialną będzie można poznać podstawy programowania, kodowania i sterowania robotami. A w środę, 3 maja zaplanowano prezentację historii druku 3D, jego możliwości i zastosowania. Na warsztaty i atrakcje na dziedzińcu wstęp będzie bezpłatny, za wyjątkiem wtorkowych warsztatów z klockami. Ekspozycję muzealną za darmo zwiedzimy we wtorek, 2 maja.
Szczegółowy program wydarzeń pod galerią zdjęć.
Majówka w Muzeum Zabawek i Zabawy
29.04 sobota
Na dziedzińcu muzeum będzie gościć Spice Gears Academy zajęcia robotyki skierowane do dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik będzie mógł zmierzyć się w mini turniejach średniowieczne katapulty, kolejnym wyzwaniem będzie przejazd przez labirynt z przeszkodami, czyli nauka programowania.
30.04 niedziela
Niedziela z Geonaturą w Muzeum Zabawek i Zabawy. Warsztaty, prelekcje i pokazy popularnonaukowe związane z geo-ciekawostkami Kielc i regionu świętokrzyskiego.
W programie przewidziano m.in.
– specjalne stoisko Klubu Miłośników Geologii z wystawą skał i skamieniałości oraz stanowiskami mikroskopowymi do oglądania próbek skalnych,
– prezentację meteorytów polskich i zagranicznych z kolekcji Krzysztofa Sochy,
– prezentację i warsztaty popularnonaukowe
PALEO-ŚWIĘTOKRZYSKIE z wykorzystaniem modeli prehistorycznych zwierząt oraz okazów skał i skamieniałości.
01.05 poniedziałek
Warsztaty konstruowania łazików kosmicznych z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Edukatorzy z Muzeum razem ze wszystkimi chętnymi zbudują zabawkową wersję sondy. Nietypowe rozwiązania, kreatywność oraz wspólna zabawa staną się motywem przewodnim tego dnia.
Planeta Gagatków – to wyjątkowe miejsce, ponieważ zamieszkują ją wyjątkowi mieszkańcy, którzy są twórcami tej niezwykłej planety. Chcielibyście do nich dołączyć i tam trochę pomieszkać?
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na dziedziniec wszystkich, którzy marzą o urządzeniu swojego niepowtarzalnego miejsca w galaktyce.
Rodzinne plenerowe warsztaty plastyczne i zabawy z wykorzystaniem metody dramy. Wstęp wolny.
Kosmiczna misja Badawcza od godz. 11.00 do 14.00, cena 22 zł
Tych, którzy z kolei chcieliby wziąć udział w innowacyjnej Kosmicznej misji badawczej planety Gagatków muzeum zaprasza na warsztaty konstrukcyjne, na których będą mieli okazję zbudować sondę kosmiczną (łazik) wg własnego projektu.
Dzieci w wieku 6 + z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona. Cena 22 zł; startują o godz. 11.00 do 14.00, możliwa rezerwacja 690 559 979
02.05 wtorek
Klockoboty
Warsztaty z klockami i programowaniem dla dzieci. Muzeum przygotowało zadania dostosowane do dwóch grup wiekowych. W muzeum będzie okazja do świetnej zabawy oraz nauki podstaw programowania, kodowania i sterowania robotami za pomocą klocków. Młodsi będą korzystać z gry i aplikacji multimedialnej do rozwiązywania problemów, a także zbudują własne konstrukcje z klocków. To może być pierwszy krok do poznania zasad pisania skryptów w programach.
Obie grupy startują o godz. 11.00, Cena 22 zł, możliwa rezerwacja 690 559 979
03.05 środa
Druk 3D
Spotkanie z drukarką 3D. Od projektu do gotowego przedmiotu. Prezentacja historii druku 3D, jego możliwości i ograniczeń. Pokazy materiałów drukowanych oraz obszary zastosowań.