Weekend z Wysokimi Kielce 2021

Kielce będą w tym roku gospodarzem „Weekendu z Wysokimi”. W wydarzeniu weźmie udział niemal 120 osób z całego kraju i zagranicy należących do Klubu Wysokich. W piątek, 13 sierpnia o godz. 10.30 na Rynku spotkają się z zastępcą prezydenta Kielc Bożeną Szczypiór, a następnie będą zwiedzać stolicę regionu. Następnie ok. godz. 14.30 wszyscy spotkają się na Kadzielni z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie ogólnopolski Bal Klubu Wysokich.

Klub Wysokich działa już od ponad 30 lat i liczy przeszło 2,5 tysiąca członków.

- To wyjątkowa społeczność skupiająca wysokie osoby nie tylko z terytorium Polski. Aby dołączyć do Klubu Wysokich należy spełnić tylko i aż jeden warunek - kryterium wzrostu. Kobiety muszą mieć minimum 180 cm, a mężczyźni 190 cm wzrostu - informuje Agnieszka Ruclak, członkini Klubu Wysokich, organizatorka wydarzenia.

W tym roku w Kielcach gościć będziemy członków Klubu Wysokich, którzy przyjadą z Niemiec i Polski, z następujących miast: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław, Radom, Włocławek, Bydgoszcz, Jelenia Góra, Szczytno, Łódź, Sandomierz, Świdnica, Zduńska Wola, Rumia, Bielsko Biała. Nie zabraknie oczywiście kielczan.

Wizytę Klubu Wysokich koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ratusza we współpracy z miejskimi instytucjami.

- Pragniemy pokazać naszym gościom zakątki istotne dla naszego miasta, takie jak centrum Kielc, Wzgórze Zamkowe z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Instytutem Dizajnu czy Kadzielnię. Chcemy także zachęcić ich do kolejnych wizyt - zapowiada Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Spotkania klubu organizowane są co roku w innym mieście. W ostatnich latach Wysocy odwiedzili Świdnicę, Wrocław, Gdańsk, Sopot, a rok temu  -  Toruń. Tradycją jest wybór najwyższych uczestników imprezy. W roku ubiegłym najwyższy mężczyzna miał 212 cm, a kobieta 196 cm.

- Zapraszamy osoby spełniające kryteria przynależności do Klubu Wysokich, można jeszcze do nas dołączyć - informuje Agnieszka Ruclak.

Powrót na początek strony