"Weekend z Wysokimi w Kielcach"

Kielce są tegorocznym gospodarzem ogólnopolskiego wydarzenia, w którym bierze udział niemal 120 osób należących do Klubu Wysokich z kraju i zagranicy. W piątek na Rynku w Kielcach uczestników zjazdu przywitały Bożena Szczypiór i Agata Wojda, zastępcy prezydenta Kielc. Goście spotkali się również z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą na Kadzielni.

- Cieszymy się, że odwiedziliście Kielce i naszą ziemię świętokrzyską, która oferuje wiele niezwykłych atrakcji. Życzę dobrego zwiedzania i wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że zabierzecie z naszego miasta miłe wspomnienia i jeszcze nie raz będziecie chcieli tutaj powrócić – powiedziała Bożena Szczypiór zastępca prezydenta Kielc.

- Nasze miasto jest bardzo przyjazne i bardzo życzliwe, to niezwykle zielone miejsce i mam nadzieję, że będziecie Państwo mogli to dostrzec i pokochacie Kielce, tak jak my je kochamy. Po tej wizycie, która myślę, że będzie dla Państwa udana, zapraszamy ponownie do Kielc ze swoimi znajomymi czy rodziną – dodała Agata Wojda zastępczyni prezydenta Kielc. 

Klub Wysokich działa od ponad 30 lat i liczy przeszło 2,5 tysiąca członków. To wyjątkowa społeczność skupiająca wysokie osoby nie tylko z Polski. Aby dołączyć do Klubu, kobiety muszą mieć minimum 180 cm, a mężczyźni 190 cm wzrostu.

- Dziękujemy Panu prezydentowi Bogdanowi Wencie za objęcie patronatem naszego „Weekendu z wysokimi” Kielce 2021. Jest nam niezwykle miło, że miasto Kielce tak serdecznie nas przywitało i pomogło zorganizować nam to wydarzenie – podkreśliła Agnieszka Ruclak.

Spotkania klubu organizowane są co roku w innym mieście. W ostatnich latach Wysocy odwiedzili: Świdnicę, Wrocław, Gdańsk, Sopot, a rok temu  Toruń. Tradycją jest wybór najwyższych uczestników imprezy. W roku ubiegłym najwyższy mężczyzna miał 212 cm, a kobieta 196 cm.

W Kielcach gościmy członków Klubu Wysokich, którzy przyjechali m.in. z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Radomia, Włocławka, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Szczytna, Łodzi, Sandomierza, Świdnicy, Zduńskiej Woli, Rumii czy Bielska-Białej. Nie zabrakło też kielczan. W „Weekendzie z Wysokimi” uczestniczą m.in. Państwo Barbara i Grzegorz Malcherek z Bielska-Białej. Poznali się sześć lat temu w Kielcach na zjeździe wysokich. Dokładnie dzisiaj świętowali tę rocznicę. W ubiegłym roku wzięli ślub.

- Ja mam 182 cm wzrostu, a mój mąż 192 cm. Kielce okazały się dla nas bardzo szczęśliwe i gdy tylko dowiedzieliśmy się, że i w tym roku będzie tutaj zjazd wysokich nie zwlekaliśmy z decyzją o przyjeździe. To tutaj w Kielcach zaiskrzyło między nami i tem powrót jest dla nas niezwykłym przeżyciem - podkreślają Barbara i Grzegorz Malcherek.

Przez cały piątek goście zwiedzali stolicę regionu, odwiedzili m.in. Kadzielnię, Muzeum Historii Kielc i Wzgórze Zamkowe. Na zakończenie spaceru po mieście z uczestnikami "Weekendu z wysokimi" spotkał się prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Zachęcam Państwa do ponownego odwiedzenia naszego pięknego miasta, które oferuje wiele atrakcji nie tylko w wakacje, ale również zimą. W Parku Kadzielnia gdy ściśnie mróz członkowie Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego i Geonatura Kielce, przygotowują lodospad. Ta zimowa atrakcja cieszy od kilku lat nie tylko sympatyków wspinaczki lodowej, ale również turystów z całego kraju - podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W piątek wieczorem odbędzie się Bal Wysokich, podczas którego wybrani zostaną najwyższa kobieta i najwyższy mężczyzna. W sobotę uczestnicy zjazdu będą poznawać Góry Świętokrzyskie.

Wizytę Klubu Wysokich koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ratusza we współpracy z miejskimi instytucjami.

Powrót na początek strony