Wernisaż, finisaż i spacer. Muzeum Historii Kielc zaprasza

W czwartek, 28 lipca o godz. 17.00 w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Zawiszy pt. „Nieoczywista rzeczywistość”. To kolejna prezentacja prac osoby związanej ze świętokrzyskim Stowarzyszeniem KREarte.

„Obrazy Katarzyny Zawiszy są bajkowymi opowieściami, które odzwierciedlają najbardziej kluczowe problemy ludzkiej egzystencji. Są niebanalne, pobudzają do refleksji, wyjaśniając to, co wyjaśnienia potrzebuje, ale z trudem daje się ująć w słowo, dlatego korzysta z koloru, linii, kształtu i faktury jako doskonalszej formy wypowiedzi” – czytamy w folderze towarzyszącym ekspozycji.

Natomiast w niedzielę 31 lipca na zainteresowanych czeka ostatnia okazja do obejrzenia wystawy „Zaraza. O chorobie i zdrowiu w Kielcach i regionie”. Po ekspozycji oprowadzać będą kuratorzy Marcin Kolasa i dr Barbara Kasprzyk-Dulewicz. Finisaż rozpocznie się o godz. 12.00.

Z kolei w piątek 29 lipca o godz. 18.00 odbędzie się na kolejne spotkanie z cyklu „Muzealne lato w Parku”.

„Kielecki park miejski” to temat opowieści Krzysztofa Myślińskiego o jednym z najstarszych w Polsce parków śródmiejskich. Przy okazji będą prezentowane fotografie z innych miejskich parków w Budapeszcie i Kaliszu. Spotkanie odbędzie się przy muszli koncertowej. Udział bezpłatny.