Wernisaż wystawy „Ceramika - Rzeczy dzieją się same” w Punkcie Promocji Kielc

Piękne formy ceramiczne autorstwa Marzeny Smolińskiej, Iwony Broniś oraz Grzegorza Siwka można oglądać w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym w Kielcach. Wernisaż wystawy „Ceramika - Rzeczy dzieją się same” odbył się w piątek, 28 października w Galerii Dworzec 17:30. Ekspozycja czynna będzie do 3 grudnia.

W wernisażu najnowszej wystawy w Punkcie Promocji Kielc wzięli udział kieleccy artyści, dyrektorzy miejskich jednostek i wydziałów Urzędu Miasta w tym dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura, Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz kieleckie radne: Anna Kibortt i Joanna Litwin.

Na ekspozycję składają się prace trójki uzdolnionych kielczan: Marzeny Smolińskiej, Iwony Broniś oraz Grzegorza Siwka. Każdy z twórców ma inną historię zawodową, a ceramika to ich pasja. Rozwijają ją w pracowni Ceramika Nova, działającej na terenie Bazy Zbożowej.

Pracownia powstała z myślą o kreatywnych mieszkańcach Kielc. Została założona w 2008 roku z inicjatywy znanego artysty ceramika Marka Cecuły. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów: Elizy Rajsz, Agnieszki Pągowskiej, Marzeny Smolińskiej oraz Krystyny Derszniak uczestnicy zajęć mogą spróbować tu swoich sił i rozwijać talenty. Korzystając z nowoczesnego wyposażenia poznają niełatwą sztukę tworzenia w glinie.

- Wystawa „Ceramika - Rzeczy dzieją się same” jest kolejnym wydarzeniem, organizowanym w Punkcie Promocji Kielc, w przestrzeni którego powstała Galeria Dworzec 17.30. To miejsce, gdzie nie tylko udzielane są informacje na temat tego, co warto zobaczyć i gdzie się wybrać w Kielcach czy okolicy, ale także miejsce, w którym prowadzimy zajęcia dla dzieci, a wreszcie miejsce kulturotwórcze, dedykowane promocji uzdolnionych kielczan - podkreśla Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Pracę PPK koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. - Ostatnio prezentowaliśmy tak popularne elementy dekoracyjne, jakimi są makramy. Tym razem, począwszy od 28 października do 3 grudnia w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym wystawione będą różnorodne, nowoczesne formy ceramiczne, stworzone przez ludzi pełnych pozytywnej energii. Wstęp na wernisaż oraz wystawę będzie wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy - informuje Iwona Sabat, kierownik biura.

Powrót na początek strony