Wesoły Dzień Dziecka w Kielcach. Nie kończymy na 1 czerwca

Bieganie boso po trawie, kwiatowe mandale, podróż w czasie do prehistorii kina i plener malarski w centrum miasta. 1 czerwca Ogród Botaniczny, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Biuro Wystaw Artystycznych przygotowały dla najmłodszych mieszkańców Kielc specjalne atrakcje.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń. Przypominamy, że w Kielcach Dzień Dziecka nie kończy się na 1 czerwca. Więcej informacji pod galerią.

W piątek, 2 czerwca na dzieci czeka festyn pełen atrakcji połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Wydarzenie „Dzieciaki wspierają bezdomne zwierzaki” odbędzie się w Domu Środowisk Twórczych Pałacyku Tomasza Zielińskiego w godz. od 10 do 16. Na ten dzień dla najmłodszych mieszkańców Kielc zaplanowano gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, animacje i konkursy z nagrodami.

Dodatkowe atrakcje zapewni Straż Miejska w Kielcach, która przeprowadzi szkolenie dla dzieci i rodziców, jak zachować się podczas ataku psa oraz pogadankę o tym, jak ważne są zwierzęta, i jak o nie dbać. Powstanie także strefa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w której dzieciaki pokolorują wielkoformatowy rysunek i odpoczną na leżakach.

Ważnym elementem festynu będzie kiermasz Studenckiego Koła Naukowego UJK, podczas którego za przysłowiową „złotówkę” sprzedawane będą książki dla dzieci i inne drobiazgi, a zebrane środki przekazane zostaną dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kielce, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Studenckie Koła Naukowe UJK - Socjalia i Parasol oraz Stowarzyszenie z Nami Raźniej.

Wiele ciekawostek nawiązujących do metrologii, eksperymentów, zabaw, konkursów, zawodów oraz innych atrakcji dla dzieci i całych rodzin czekać będzie w sobotę, 3 czerwca na Stadionie Miejskim podczas pikniku edukacyjnego „Metrologia dla juniorów” organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską przy współpracy z Energetycznym Centrum Nauki Industria Kieleckiego Parku Technologicznego.

W trakcie wydarzenia dostępne będą dwie strefy: edukacji i rozrywki. W pierwszej uczestnicy będą mogli przekonać się, że metrologia to nic trudnego i mamy z nią do czynienia każdego dnia, a co ważne można się z nią także polubić. W strefie rozrywka na dzieci będzie czekać wyjątkowa balonowa brama, dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, animacje, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Piknik odbędzie się 3 czerwca w godz. od 9 do 14 na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim (ul. Ściegiennego). Wstęp wolny.

W sobotę, 3 czerwca w godz. od 10 do 13 na zajęcia otwarte dla dzieci i ich opiekunów zaprasza również Instytut Dizajnu w Kielcach. W tym dniu dziedziniec Wzgórza Zamkowego będzie przestrzenią dla aktywności umysłowych i ruchowych ph. „Dizajnerski Crossfit”.

Niezwykłym zakończeniem weekendu dedykowanego dzieciom będzie koncert na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy pt. „Witajcie w naszej bajce”, który rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11. Podczas wydarzenia goście usłyszą utwory inspirowane poezją dla dzieci oraz piosenki znane z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Nie zabraknie takich hitów jak: Leń, Witajcie w naszej Bajce!, czy Kaczka dziwaczka. Pracownicy muzeum przygotowali również wiele innych atrakcji m.in. oprowadzanie kuratorskie po wystawie Media Magica oraz warsztaty rodzinne „Odkrywcy nieznanych lądów”. Wstęp wolny.

Powrót na początek strony