Festyn, regaty i zabawa kolorami nad Zalewem Kieleckim

Podczas sobotniego festynu nad Zalewem Kieleckim atrakcji nie brakowało, odbyły się m.in. Regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Zalew Kielce”. Puchary wręczył Grzegorz Sowiński, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Festyn rodzinny „Wiatr w Żagle” odbył się na przystani żeglarskiej nad Zalewem Kieleckim. Na kielczan czekały liczne atrakcje, m.in. bezpłatne rowery wodne i kajaki, animacje, tańce, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, konkursy z nagrodami.

Stoisko Urzędu Miasta Kielce oferowało warsztaty rysunkowe i konkursy. Wodociągi Kieleckie bezpłatną wodę z saturatora oraz watę cukrową. MPEC poprzez zabawę uczył dzieci, jak korzystać z energii - przede wszystkim cieplnej. Dorośli mogli porozmawiać o wszystkim, co jest związane z dostarczaniem ciepła na terenie Kielc. Ponadto gry i zabawy sportowe zapewniała Kielecka Straż Miejska i MOSiR Kielce. Kielczanie bawili się również, tańcząc i obrzucając kolorowymi proszkami w ramach Święta Kolorów Holi.

Powrót na początek strony