Wicemistrzowie Polski z "Mechanika" odebrali gratulacje

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach zajęli II miejsce podczas ostatnich Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce szkół ponadpodstawowych. Łącznie kielczanie zdobyli 1176 punktów, tylko o 26 mniej niż zwycięzcy, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

W piątek z wicemistrzami Polski spotkał się prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który osobiście pogratulował zawodnikom i ich opiekunowi. Włodarz miasta wręczył im również okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne upominki.

- Możecie być dumni z występu i osiągniętego wyniku – powiedział prezydent Kielc. – Dzięki dobrej postawie promujecie nie tylko siebie, ale również waszą szkołę, miasto i region.

Trzecie miejsce podczas mistrzostw, z wynikiem 1135 pkt, zajął Zespół Szkół ze Zgorzelca.

- Tym chłopcom należą się ogromne wyrazy uznania. Tym większe, że rywalizowaliśmy m.in. ze szkołami mistrzostwa sportowego – przekonuje opiekun wicemistrzów Polski, Henryk Bielacha.

W wydarzeniu udział wzięli również Marcin Chłodnicki, zastępca Prezydenta Kielc, Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce, Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta oraz Dariusz Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach.