Widoki na Kielce na Dworcu Autobusowym

Do 30 listopada br. w Punkcie Promocji Kielc przy ulicy Czarnowskiej można oglądać wystawę „Kieleckie panoramy” Tadeusza Józefa Matuszaka.

W szerokiej perspektywie możemy podziwiać na przykład Park Miejski, Rynek, Pałac Biskupów Krakowskich czy panoramę Kielc z 16-piętrowego wieżowca przy ul. Zagnańskiej – łącznie 13 panoram.

Punkt Promocji Kielc został otwarty 27 maja br. w budynku Dworca Autobusowego przy ul. Czarnowskiej. Na miejscu można uzyskać profesjonalną informację o mieście i regionie, organizowanych wydarzeniach, otrzymać materiały promocyjne czy wziąć udział w grach
i zabawach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W punkcie prezentowane są filmy promujące Kielce oraz województwo świętokrzyskie, a także organizowane spotkania i wystawy. Do tej pory można było zobaczyć m.in. ekspozycje: „Geopark Świętokrzyski okiem drona” przedstawiającą walory Geoparku Świętokrzyskiego z okazji wpisania go do Światowej Sieci Geoparków UNESCO,  „Wiatr i inne żywioły” Biura Wystaw Artystycznych czy „Obrona Kielc - wrzesień 1939”, połączoną z prezentacją oryginalnych eksponatów z epoki.

Na koniec roku planowana jest wystawa plakatów – prac absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, otwierająca Galerię „Dworzec 17:30”.

W Punkcie Promocji Kielc znalazło się stoisko do bookcrossingu, skąd każdy może zabrać i przeczytać dowolną książkę, a w jej miejsce podzielić się inną, zostawiając ją na półce.

Organizowane są także spotkania z młodzieżą z cyklu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, które pozwoliły młodym kielczanom dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o swoim mieście.

Punkt Promocji Kielc czynny jest na dworcu autobusowym, przy ulicy Czarnowskiej 12, od wtorku do soboty w godz. 12:00-17:00 - (wejście od strony tunelu A).

Powrót na początek strony