Więcej drzew dzięki głosom mieszkańców

Sadzenie drzew w różnych punktach miasta, to jeden ze zwycięskich „zielonych” projektów w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, pod nazwą „762 drzewa w 762. rocznicę założenia Kielc na prawie polskim”. Mieszkańcy oddali na niego 3563 głosów.

Dziś do akcji przyłączyły się zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda, Aneta Boroń, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska oraz Iwona Pamuła z UM Kielce. Z pomocą pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych panie posadziły młode drzewa w parku przy ul. Karczówkowskiej, naprzeciwko wejścia do Ogrodu Botanicznego.

Do tej pory w ramach realizacji projektu w mieście pojawiło się już 450 młodych drzew. Sadzone są one zarówno w pasach drogowych, w miejskich parkach, ale również na terenach szkół, żłobków i przedszkoli.

Dzięki projektowi więcej drzew mamy na ulicach: Jagiellońskiej, Krzywej, Ściegiennego, Grunwaldzkiej, Grochowej, Hożej, Gosiewskiego, Pakosz, Kopernika, Orkana, Al. Szajnowicza-Iwanowa, Zagnańskiej, 1-go Maja, al. Popiełuszki, Krakowskiej, Mielczarskiego, Żelaznej, Warszawskiej, Orląt Lwowskich, Tarnowskiej.

Ponadto drzewa posadzone są w Dolinie Silnicy, na Skwerze Jagiellonów, Skwerze Szarych Szeregów i w Parku Ślichowice. Do zasadzenia wybrano klony, lipy, topole, jesiony, platany, kasztanowce, głogi, dęby oraz graby.

Projekt „762 drzewa w 762. rocznicę założenia Kielc na prawie polskim” realizowany jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce, a wykonawcą nasadzeń jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

Powrót na początek strony