„Wiecz(trz)ne Kielce” uchwycone w kadrze

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego pt. „Wiecz(trz)ne Kielce” organizowanego w ramach II Festiwalu Wiatru. Konkurs miał formułę otwartą, został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież do 18 lat oraz osoby powyżej 18 lat. Celem przedsięwzięcia była promocja Kielc, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata i zachęcenie do jego utrwalania na fotografii.

Na konkurs nadesłano 83 fotografie wykonane przez 24 osoby z Kielc oraz spoza naszego miasta. Fotografie były autorską interpretacją tytułu konkursu. Mogły zawierać np. fragmenty miejskiej architektury, zabytki czy elementy przyrody.

Lista laureatów:

Kategoria dzieci i młodzież

I miejsce - Oskar Papucki

II miejsce - Michalina Wilczkowska

III miejsce - Filip Roszczypała

Kategoria osoby powyżej 18 lat

I miejsce - Piotr Michalec

II miejsce - Łukasz Jędras

III miejsce - Pati John

Wyróżnienia: Agnieszka Jędras, Krzysztof Zając, Katarzyna Zawadzka.

Nagrody w postaci voucherów: 500 zł, 300 zł i 200 zł, autorom najlepszych zdjęć w obu kategoriach wręczyli Sekretarz Miasta Szczepan Skorupski oraz Iwona Sabat kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej..

Wyboru najlepszych zdjęć dokonała komisja konkursowa w składzie: Antoni Myśliwiec - polski artysta fotograf, Członek Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF oraz Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego Mateusz Wolski - fotograf związany z Kieleckim Centrum Kultury, Łukasz Zarzycki - fotograf, pracownik UM Kielce Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale PiKS, Łukasz Jędrocha - pracownik UM Kielce Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz sekretarz konkursu - Iwona Sabat - kierownik biura, pomysłodawca konkursu.

Powrót na początek strony