Wiedzą, jak dbać o Ziemię. Uczniowie z SP 28 w programie #rePETujemy

Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach znalazła się w gronie 20 placówek z całej Polski, które biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Jego celem jest wzmocnienie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wielki finał konkursu odbędzie się w czerwcu. Zwycięskie placówki otrzymają tablety i interaktywne tablice, które urozmaicą uczniom dalszą naukę.

Pierwszym etapem rekrutacji do programu było zadanie, by w dowolnej formie zaprezentować zainteresowanie tematyką ekologii i gospodarowania odpadami. Spośród zgłoszeń wybranych zostało 20 placówek, które przygotowały najciekawsze propozycje. Wyróżnieni otrzymali plansze-plakaty edukacyjne oraz zestawy gadżetów dla uczniów. 

Reprezentanci świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 28, aby dostać się do programu i powalczyć o nagrodę główną, pod opieką pań Ewy Waleniak i Agnieszki Wróblewskiej przygotowali przedstawienie ekologiczne „Jak dbać o Ziemię”.

W ciągu najbliższych miesięcy świetlice będą ze sobą rywalizowały, realizując poszczególne scenariusze zajęć. Będą one polegały m.in. na przygotowaniu zbiorowych prac plastycznych, komiksów, wierszy i piosenek na tematy związane z ekologią, przyrodą, segregacją odpadów i ich recyklingiem.

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy odbywa się pod patronatem Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego. Głównym założeniem projektu jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości życia w zdrowym środowisku poprzez zachęcenie najmłodszych do monitorowania tego, co się dzieje w najbliższej okolicy w zakresie bioróżnorodności, emisji dwutlenku węgla oraz gospodarowania odpadami.

Na potrzeby programu we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej powstały specjalne materiały i scenariusze dydaktyczne dla nauczycieli, mające na celu zachęcenie dzieci do aktywnego udziału w zajęciach edukacyjnych i pobudzenie w nich „ekologicznej” ciekawości. 

 

Powrót na początek strony