Większa liczba stanowisk do wydawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy

Urząd Miasta Kielce uruchomił przy ulicy Szymanowskiego dwa kolejne stanowiska do obsługi uchodźców, ubiegających się o nadanie numeru PESEL.

Obecnie w mieście działa pięć stanowisk do nadawania numeru PESEL przy ulicy Szymanowskiego oraz jedna stacja mobilna na Dworcu Autobusowym.

- Ze względu na duże zapotrzebowanie, w okresie od 22 do końca marca, zdecydowaliśmy o przesunięciu dwóch kolejnych komputerów i oddelegowaniu pracowników do obsługi obywateli Ukrainy. Czekamy również na sprzęt, o który wnioskowaliśmy do ministerstwa, czyli na trzy komputery i jedną stację mobilną - mówi Anna Nawrocka, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Kielcach.

Przypominamy, że w punktach obowiązuje system numerkowy, a każdy, kto nie zostanie obsłużony w danym dniu, może odebrać numerek z innym terminem przyjęcia wniosku. Obecnie chętni rejestrują się na pierwszy tydzień kwietnia.