Wielka kielecka licytacja WOŚP w Pałacyku Zielińskiego

Ponad sto przedmiotów w tym kilka od prezydenta Kielc Bogdana Wenty wylicytowali mieszkańcy Kielc podczas Wielkiej Kieleckiej Licytacji Finałowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się w Pałacyku Zielińskiego. Kielczanie byli bardzo hojni. W sumie zebrano niemal 80 tys. zł.

Licytację tradycyjnie poprowadził Jarosław Bukowski, dyrektor Domu Środowisk Twórczych, z pomocą wokalistek z „Tercetu Madam” Młodzieżowego Domu Kultury.

Uczestnicy licytacji walczyli m.in. o: kolację w Baszcie „Plotkarka”, roczny karnet na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych w 2024 roku, „Za kulisami w KPT” czyli dzień z Justyną Lichosik, dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego, obraz od Stanisławy Zacharko, Złote Serduszko WOŚP z 1996 roku od byłego marszałka województwa Franciszka Wołodźko, a także o kilka fantów od prezydenta Kielc.

Prezydent Bogdan Wenta na tegoroczną licytację podarował: koszulkę reprezentacji Polski w piłce ręcznej wraz ze zdjęciem z autografem, obrazy autorstwa malarek pochodzących z Podlasia oraz trzy „militarne zestawy”. Na orkiestrową aukcję trafił również niezwykły zestaw medali od „Burmistrza” Miasta Kielce. Złote, srebrne i brązowe krążki zostały przygotowane na Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielce w dniach 4-5.11.2023 r. Przez pomyłkę przygotowano je z napisem o Puchar Burmistrza. Prezydent Kielc Bogdan Wenta medale przekazane na WOŚP opatrzył własnoręczną notatką.

Powrót na początek strony