„WIETRZNIA na DWORCU” - rzeźba w Punkcie Promocji Kielc

Kolejną bardzo ciekawą ekspozycję będzie można oglądać w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym. Tym razem swoje prace, na wystawie zatytułowanej „WIETRZNIA na DWORCU”, zaprezentuje kilkunastu twórców reprezentujących Związek Artystów Rzeźbiarzy w Kielcach. Wernisaż odbędzie się w piątek 9 lutego o godz. 17:30 w „Galerii - Dworzec 17:30”. Wstęp wolny.

- Związek aktywowano w Kielcach w roku 2019. Zrzesza zarówno artystów dojrzałych, z dużym dorobkiem artystycznym, jak i wielu młodych artystów - mówi Anna Dulny - Perlńska, prezes Związku, który swoją siedzibę ma w Ośrodku Pracy Twórczej Wietrznia.

W ZAR w Kielcach zrzeszeni są następujący artyści: Anna Dulny-Perlińska, Sławomir Micek, Henryk Sikora, Paweł Witkowski, Zbigniew Miernik, Waldemar Musik, Kornel Arciszewski, Mateusz Kędziora, Katrina Sadrak, Paweł Osóbka, Tomasz Łukaszczyk, Sabina Wojtasińska, Leszek Kurkowski, Aleksandra Wiater, Piotr Suliga, Sławomir Łęcki, Dawid Szlufik, Julia Stachowska.

- W „Galerii - Dworzec 17:30” działającej w przestrzeni Punktu Promocji Kielc, zaprezentujemy twórczość znakomitej reprezentacji Związku. I będą to nie tylko rzeźby - informuje Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Ekspozycja będzie dostępna do 6 marca 2024 r.

Punkt Promocji Kielc czynny jest od wtorku do soboty, w godzinach 11.00 - 17.00. Jego działalność koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

 

Powrót na początek strony