Wigilia dla potrzebujących kielczan

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w tym roku Wigilia dla potrzebujących, w swojej tradycyjnej, znanej od kilku lat formule, nie będzie mogła odbyć się na kieleckim Rynku. Jednak mieszkańcy, którzy corocznie liczą na wsparcie, otrzymają stosowną pomoc. Prezydent Miasta Kielce podjął decyzję o organizacji Wigilii w innej formie.

- Z uwagi na pandemię, to będą szczególne Święta Bożego Narodzenia. Tym bardziej nie możemy w najbliższych dniach zapomnieć o osobach, które potrzebują naszego wsparcia - tłumaczy Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, wytypowano 120 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. To do nich w środę, 23 grudnia kierowcy Tele-Taxi 800-400-400 dostarczą pakiety żywnościowe z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

Fundatorami akcji są: Prezydent Miasta Kielce, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Piekarnia „Złoty Kłos" oraz MPT Tele-Taxi 800-400-400.

- Wierzę, że poprzez ten gest, nasi mieszkańcy będą mogli spędzić wigilijny wieczór w ciepłej i świątecznej atmosferze, zapominając choć na chwilę o codziennych troskach – podkreśla prezydent Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony