Wigilia w Targach Kielce

Uroczystość była okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze i podsumowania mijającego roku. Świąteczne pozdrowienia pracownikom Targów Kielce w piątek, 16 grudnia przekazała wiceprezes Zarządu Bożena Staniak oraz prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, wiceprezydent Bożena Szczypiór i Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta. Były również życzenia na nowy rok m.in. osiągnięcia zamierzonych celów czy pozostania „w gronie mistrzów”. O duchową stronę wigilii zadbali biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk oraz wieloletni proboszcz parafii w Dyminach ksiądz Tadeusz Szeląg.

Uroczystość w Targach Kielce zgromadziła pracowników przy wspólnym stole. Była okazją do spędzenia czasu w świątecznej atmosferze i powspominania mijającego roku. O duchową stronę wigilii zadbali biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk oraz wieloletni proboszcz parafii w Dyminach ksiądz Tadeusz Szeląg. 

Wiceprezes Zarządu Targów Kielce zaznaczyła, że 2022 był pełen wielu niewiadomych ze względu na czas popandemiczny i wojnę na Wschodzie. – Okazało się, że nasze obawy były bezpodstawne, udało nam się zorganizować zaplanowane, cykliczne imprezy targowe z bardzo dobrym skutkiem. Dwie imprezy: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz targi odnawialnych źródeł energii Enex, okazały się rekordowe. Zrealizowaliśmy też cztery nowe wydarzenia, były to Dach – Forum, Targi Bokserskie, kontraktacje dla branży kosmetycznej Slavic B2Beauty oraz targi policyjne Polsecure – podsumowywała Bożena Staniak. - W grudniu zrealizowaliśmy bardzo duże wydarzenie na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, był to szczyt Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Opinie w resorcie o naszej pracy są bardzo dobre. Ten nowy rodzaj działalności, czyli realizację wydarzeń poza naszym ośrodkiem, chcemy kontynuować – mówiła.

Wiceprezes Staniak życzyła wszystkim zebranym zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia. – Dziękuję Państwu za cały rok pracy, zaangażowanie, elastyczność, skuteczność w realizacji działań. Przygotowaliśmy dla Państwa upominki i na choinkę, i pod choinkę. Są to ozdoby i słodkości wykonane przez niepełnosprawnych z Zakładu Aktywności Zawodowej Pietraszki. Mam nadzieję, że Państwa ucieszą – podkreśliła.

Bogdan Wenta, prezydent Miasta Kielce zaznaczył, że Targi Kielce to zespół efektywnie pracujących osób. – Jesteście mistrzami w tym, co robicie. Pani Prezes przedstawiła perspektywy organizacji imprez poza Targami, a mając na uwadze powodzenie w realizacji szczytu OBWE, życzę, by tych wydarzeń było coraz więcej. Siła jest w zespole Targów Kielce. Życzę wszystkim zdrowych, wesołych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia – przekazał prezydent Kielc.

Dyrektor Wydziału Public Relations Agnieszka Wicha - Dauksza przypomniała wydarzenia z ostatnich tygodni, które wprowadziły świąteczną atmosferę w firmie, a były to odpalenie choinki na kieleckim Rynku (Targi Kielce są mecenasem świątecznego drzewka) oraz udział w akcji Szlachetna Paczka i przygotowanie podarunków dla potrzebującego mężczyzny. Jednym z przedsięwzięć wewnętrznych firmy, które wprowadziło radość i wywołało pozytywną energię, była akcja zachęcania do dekorowania pokoi w świąteczne ozdoby. Autorzy najciekawszych aranżacji otrzymali dyplomy, z czego się bardzo ucieszyli.  

Życzenia złożyli także Przewodniczący Rady Nadzorczej Targów Kielce Włodzimierz Stępień – w imieniu wiceprzewodniczącej  Marii Fidzińskiej-Dziurzyńskiej raz sekretarza Tomasza Kokowskiego.   

Powrót na początek strony