Winnica promowała się podczas Kielce Bike-Expo Online

Turystyka rowerowa oraz inne aktywne i ekologiczne sposoby spędzania wolnego czasu w Winnicy na Ukrainie były tematem wirtualnych spotkań towarzyszących Kielce Bike-Expo Online, które w miniony weekend zorganizowane zostały przez Targi Kielce.

Uczestnicy wydarzenia mieli m.in. okazję wziąć udział w ciekawych webinarach branżowych. Jedna z propozycji miała charakter międzynarodowy. Przedstawiciele miasta partnerskiego Kielc na Ukrainie - Winnicy, opowiedzieli o infrastrukturze rowerowej w tym mieście oraz produktach i propozycjach turystycznych, jakie czekają na planujących podróż do stolicy Podola.

- W Winnicy od 2013 roku realizujemy zapisy dokumentu strategicznego, którego celem jest między innymi promocja i rozwój transportu rowerowego. Obecnie mamy w mieście blisko 80 km ścieżek rowerowych, 200 rowerów do wypożyczenia w 25 stacjach oraz 1000 miejsc parkingowych dla jednośladów - mówił Andriej Sorokin, główny specjalista w Wydziale Transportu i Łączności Urzędu Miasta Winnica.

Turystyka rowerowa oraz inne aktywne i ekologiczne sposoby spędzania wolnego czasu są istotnym elementem przyjętej niedawno „Strategii rozwoju turystyki Winnicy do 2030 roku”.

Jak podkreślał Aleksander Wieszeleni, dyrektor Departamentu Marketingu i Turystyki Urzędu Miasta Winnica około 30 procent terytorium miasta to tereny „zielone”, co sprzyja aktywności fizycznej i spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem rozmowy z przedstawicielami Winnicy, które znajduje się pod adresem: https://kielce-bike-expo.vbptrade.pl/frontend/wydarzenia/50f0cb16-26ba-44d9-a7d3-9ad59f868454 oraz filmem promocyjnymi naszego miasta partnerskiego: https://www.youtube.com/watch?v=2D7I3s089gE

Powrót na początek strony