Winniczanie w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni

Czteroosobowa delegacja urzędników samorządowych z Winnicy z dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zagospodarowania Miasta Igorem Korolczukiem przebywała w Kielcach (25.11.2008 r.) w ramach czterodniowego stażu w naszym mieście. Winniccy samorządowcy przez trzy dni mieli okazję zapoznać się m.in. z organizacją pracy służb komunalnych. Goszczący w Kielcach urzędnicy spotkali się z zastępcą prezydenta Tadeuszem Sayorem oraz udali się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach na spotkanie z prezesem Henrykiem Ławniczkiem. Goście z Ukrainy zapoznali się także z funkcjonowaniem składowiska odpadów w Promniku. Przeprowadzono również wizytę w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania Onyx Kielce. W środę delegacja z Ukrainy odwiedziła Miejski Zarząd Dróg oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, natomiast na czwartek przewidziano spotkanie w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni oraz wizytę w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce.