Wiosenne dekoracje powstawały w Punkcie Promocji Kielc

Koszyki, ozdobne pudełka, wianki oraz inne dekoracje na Święta Wielkiej Nocy powstały podczas spotkania pod hasłem „Wiosenne klimaty”, zorganizowanego w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym.

Warsztaty z wyplatania koszyczków wielkanocnych oraz innych przedmiotów użytkowych przygotowali uczestnicy zajęć w Klubach Seniora przy ul. Konopnickiej 5, oraz jego fili przy ul. Marszałkowskiej 12, prowadzonych w ramach Sieci Świetlic Środowiskowych i Ośrodków Wsparcia dla Rodzin „4 KĄTY”.

- W naszych placówkach powstaje wiele ozdób, do których produkcji wykorzystujemy wiklinę papierową ręcznie robioną z materiałów recyklingowych - informuje Beata Kołek, terapeutka zajęciowa z Klubu przy ul. Konopnickiej.

O tym, jak samodzielnie można wyczarować piękne ozdoby na Święta Wielkanocne i nie tylko, można się było przekonać patrząc na seniorów zręcznie wykonujących np. pudełka na drobiazgi czy też koszyczki na pieczywo.

- Wystarczy pociąć na paski stare gazetki reklamowe, zrolować na patyczku, połączyć, pomalować bezbarwnym lakierem akrylowym i już mamy wiklinę papierową. Można rozpocząć wyplatanie - wyjaśnia Zofia Kruk z Klubu przy ul. Konopnickiej.

- Nie jest to łatwe, ale można dojść do wprawy. Taka praca nie tylko usprawnia dłonie, ale też wycisza i relaksuje - podkreśla Ryszard Koza z Klubu przy ul. Marszałkowskiej.

Uczestnicy warsztatów mogli dodatkowo obejrzeć prace kielczanki, Agnieszki Łuczyńskiej, której twórczość prezentowana jest obecnie na wystawie zatytułowanej „W ciszy”.

-  Często ekspozycje organizowane w Galerii „Dworzec 17:30” są tłem do działań w ramach realizowanych przez nas projektów edukacyjnych, dedykowanych na przykład dzieciom czy obcokrajowcom. Teraz w otoczeniu sztuki odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem seniorów, co bardzo się podobało -  podsumowała Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, które koordynuje pracę Punktu Promocji Kielc.

Powrót na początek strony