Wizyta Ambasadora Izraela

Dr. Yacova Livne, Ambasador Izraela w Polsce gościł w ratuszu. Wizyta w Kielcach wiąże się z obchodami 77. rocznicy pogromu kieleckiego.

Ambasador weźmie udział w Marszu Pamięci organizowanym przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, który o godz. 17 ruszy spod pomnika Menora przy alei IX Wieków Kielc.

- Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Ważne jest aby podtrzymywać dobre relacje i spotykać się z zagranicznymi gośćmi reprezentującymi inne obyczaje, kulturę - mówi prezydent Bogdan Wenta. Dodaje, że ambasador był żywo zainteresowany Kielcami i ich historią. 

Yacov Livne jest Ambasadorem Izraela w Polsce od lutego 2022 r. Ma doktorat z historii. Ukończył także fizykę i stosunki międzynarodowe. Od 1992 r. nieprzerwanie związany z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Izraela, w którym odpowiadał m.in. za sprawy Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu. Pracował też na placówkach w Moskwie i Berlinie. Pełnił m.in. stanowiska attaché prasowego w Moskwie, był radcą w Ambasadzie Izraela w Niemczech, a w latach 2019–2020 chargé d’affaires w Rosjia.

Powrót na początek strony