Wizyta przedszkolaków od Sióstr Dominikanek

Grupa maluchów z Niepublicznego Przedszkola „U Dominikanek” przy ul. Karczówkowskiej w Kielcach wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Kielcach gościła w Urzędzie Miasta. Dzieci zwiedziły ratusz oraz gabinet prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

W przedszkolu, które istnieje od ośmiu lat, pod opieką sióstr przebywają dzieci w wielu od 2,5 do 6 lat, w czterech grupach. Jedna z nich z inicjatyw sióstr odwiedziła Urząd Miasta Kielce.
- Oferta naszego przedszkola jest bardzo bogata. Oprócz podstawowych zajęć staramy się zapewniać dzieciom wszechstronny rozwój, na przykład poprzez zapoznawanie z instytucjami kultury czy poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzisiejsze spotkanie z prezydentem doskonale wpisuje się w naszą praktykę. Dzieci bardzo chętnie poznają nowe miejsca i ludzi szczególnie, tak ważnych dla miasta - mówi s. Oliwia, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „U Dominikanek”.

Działania Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika, które w Kielcach obecne są od 105 lat, skupiają się głównie wokół Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej, gdzie opiekują się dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, a także z autyzmem i zespołem Aspergera.

Powrót na początek strony