Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

Układ komunikacyjny północnej części miasta nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Jednym z elementów, który najmocniej wpłynie na komfort poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców, jest wiadukt, będący przedłużeniem ulicy Olszewskiego.

Obiekt, który powstał jako jedno z zadań projektu „Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach” ułatwi dojazd m.in. do Kieleckiego Parku Technologicznego i terenów inwestycyjnych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie lipca i sierpnia. Obecnie trwają już ostatnie formalności przed dopuszczeniem nowej drogi do ruchu.

- Inwestycja, aby mogła zostać udostępniona do ruchu, musi zostać skontrolowana i zgłoszona do szeregu instytucji, m.in. Sanepidu, Straży Pożarnej. Inżynier kontraktu, który w naszym imieniu nadzoruje tę inwestycję, wystąpił już także z wnioskiem do nadzoru budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Budowa przedłużenia ulicy Olszewskiej realizowana jest w ramach projektu „Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg


Postęp prac widoczny jest również na innej inwestycji. Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa ukończona jest już blisko w 60%. Obecnie największe utrudnienia, z którymi muszą liczyć się kierowcy, powodowane są przez ruch wahadłowy.

Projekt „Przedłużenie drogi wojewódzkiej na odcinku od drogi krajowej 74 do drogi krajowej 73 poprzez rozbudowę ciągu ulic Zagnańskiej i Witosa w Kielcach oraz budowę nowego połączenia ul. Witosa z ul. Radomską wraz z rozbudową DW 745 w ciągu ul. Szybowcowej" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

RPO EFRR.jpg

Powrót na początek strony