Wkrótce poprawi się bezpieczeństwo na kilku przejściach dla pieszych w pobliżu szkół

Zmodernizowane będą dwa przejścia: na al. Legionów (w rejonie VII Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 8) i ul. Ściegiennego (przy I Liceum Ogólnokształcącym i Suzuki Arenie) oraz przejście u zbiegu ul. Szymanowskiego i Chopina (w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 28 i Urzędu Miasta). Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawcę, który zajmie się przebudową.

Przy przejściach pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe, na fluorescencyjnym tle oraz oświetlenie z oprawami LED. Przy pasach zostaną także zainstalowane żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami. Ponadto, w ramach projektów, Policja przeprowadzi w szkołach działania edukacyjne na temat zagrożeń i bezpiecznych zachowań na drodze.

- Zależy nam, żeby pieszy był widoczny, dobrze oświetlony i przede wszystkim bezpieczny – mówi prezydentka Kielc Agata Wojda.

Wykonawcą inwestycji będzie firma PPHU ENERGOTECH Mariusz Śnioch z Domaszowic. Wartość przebudowy wszystkich przejść to ponad 236 tys. zł. Termin wykonania prac - 10 grudnia br.

Przypomnijmy, że Miasto Kielce pozyskało na modernizację przejść dofinansowanie w kwocie blisko 200 tys. zł w ramach Programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Rządowy program „Razem bezpieczniej” realizowany jest od 2007 roku. Celem głównym programu jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych, które są realizowane przez dwa cele szczegółowe: wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania.