Właściciele najpiękniejszych balkonów nagrodzeni

Pan Marek Jakubski ze Ślichowic zdobył główną nagrodę w konkursie na „Najpiękniejszy kielecki balkon 2024”. Drugie i trzecie miejsce przyznano paniom Mariannie Noworyckiej-Gniatkowskiej i Agacie Niemczyk. Wręczenie nagród w organizowanym przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych konkursie odbyło dziś w siedzibie Zieleni Miejskiej. Laureatom pogratulowała prezydentka Kielc Agata Wojda.

Pierwszą nagrodę w organizowanym po raz drugi konkursie zdobył pan Marek Jakubski, którego balkon urzekł Jury ilością i różnorodnością roślin, kwiatów i ozdób oraz profesjonalną aranżacją. Balkon pana Marka ma sześć metrów kw. i położony jest na trzecim piętrze. Jak sam zaznacza to miejsce, które żyje przez cały rok, zmienia się jedynie szata roślinna. - Przyrodą i roślinami zajmuję się niemal od dziecka, a na balkonie kwiaty uprawiam prawie 30 lat, odkąd mam mieszkanie. Lubię to, to mnie pasjonuje i relaksuje. Pracy jest sporo i to nie tylko w sezonie, ale przyjemność z oglądania ogromna – mówi pan Marek.

Drugą nagrodę zdobyła pani Marianna Noworycka- Gniatkowska, właścicielka bardzo gustownego i obszernego tarasu wypełnianego kwitami i roślinami ozdobnymi. Trzecią nagrodę przyznano pani Agacie Niemczyk za piękną nowoczesną aranżację i ozdoby świetlne, dzięki którym balkon zachwyca również po zmroku.

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym prezydentki Kielc Agaty Wojdy. - Gratuluję Państwu ogromnej pasji i zaangażowania w upiększanie Waszej osobistej przestrzeni, ale również przestrzeni naszego miasta, bo przecież efekty Waszej pracy przynajmniej w pewnej mierze mogą podziwiać również mieszkańcy. Naprawdę macie się czym chwalić. Warto to pokazywać, a tym samym inspirować innych – mówiła prezydentka Kielc Agata Wojda.

Laureaci otrzymali nagrody od firmy Castorama, sponsora konkursu w postaci voucherów do wykorzystania w sieci sklepów oraz specjalnie dobrane, całoroczne sadzonki roślin od Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.