Wodociągi wspierają młodych żeglarzy i ratowników wodnych

Wodociągi Kieleckie podpisały nową umowę na wsparcie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Dzięki temu klub zorganizuje m.in. nieodpłatną Wakacyjną Szkółkę Żeglarską dla Dzieci. A dodatkowo na zalewie pojawią się nowe kajaki.

We wtorek, 14 czerwca na przystani żeglarskiej nad kieleckim zalewem podpisana została umowa sponsoringu przez Wodociągi Kieleckie kwotą 12 tys. zł Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Umowę podpisali Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz i Prezes UKS „Zalew Kielce” Andrzej Kosmala.

Jest to już kolejny rok wspierania młodych żeglarzy i adeptów żeglarstwa oraz sportów wodnych przez wodociągową spółkę. Do tej pory dzięki pomocy Wodociągów Kieleckich możliwe było m.in. zorganizowanie darmowych wakacyjnych kursów żeglarstwa i pierwszej pomocy nad wodą, zakup nowoczesnych kamizelek ratunkowych i dwóch rowerów wodnych, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale ich rodziny i znajomi. - Jesteśmy przekonani, że nowa umowa również przysłuży się dobrze kieleckim dzieciom i młodzieży – powiedział prezes Henryk Milcarz. I zapowiedział całkiem nową atrakcję. – Nie zmieniamy kwoty w umowie, ale żeby zrekompensować inflację, coś dołożymy. Przekażemy klubowi dodatkowo jeszcze kajaki – powiedział prezes Milcarz. Kajaków będzie od 2 do 4, zależnie od rodzaju, jaki zostanie wybrany, a więc i ceny.

Uczestnicy wtorkowego spotkania mogli na własne oczy przekonać się, jak prężnie działa klub. Na zalew wypłynęły żaglówki szkoleniowe optymist w barwach klubu i Wodociągów Kieleckich, a pozostałe łodzie zostały wyprowadzone z hangaru na nabrzeże.

Prezes Andrzej Kosmala podkreślał, że dzięki wsparciu wodociągowej spółki klub osiąga coraz lepsze wyniki sportowe, bo duża liczba przeszkolonych dzieci na bezpłatnych kursach owocuje zdolnymi zawodnikami w dziecięcych i młodzieżowych w konkurencjach sportowych. – Pod tym względem zajmujemy już szóste miejsce wśród wszystkich klubów sportowych w Kielcach – poinformował.

Powrót na początek strony