Wojaże po literackim świecie z Miejską Biblioteką Publiczną

Od 10 do 12 czerwca Biblioteka Miejska zaprasza na "Świętojańskie podróże po literaturze"
MBP

Książkowe niespodzianki od Biblioteki, spotkania z Katarzyną Bondą, Jarosławem Gugałą i Filipem Łobodzińskim, Targi Książki na Sienkiewicza i Sjesta na czytanie na Placu Artystów – to atrakcje „Świętojańskich podróży po literaturze”. Wyjątkowe święto organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną rozpocznie się w piątek, 10 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca.

Wydarzenie związane jest z postacią Jana Kochanowskiego i nawiązuje do katalońskich obchodów Sant Jordi. Przez trzy dni zaplanowano szereg akcji popularyzujących czytelnictwo i zachęcających do sięgania po książki w każdym wieku.

W piątek od godz. 10 Biblioteka Miejska zaprasza na grę terenową „Zakochaj się w Kochanowskim”. Uczestnicy będą mieli do wykonania zadanie w różnych filiach placówki. Dla trzech pierwszych miejsc przewidziano nagrody.

Od 11 uczniowie szkół i przedszkolaki spróbują sprawdzić ile zakładek mierzy ulica Sienkiewicza.

Dodatkowo mieszkańcy Kielc spacerujący po centrum i pacjenci osiedlowych przychodni zostaną obdarowani czytelniczymi upominkami.

O godz. 17 Jarosław Gugała będzie gościem spotkania w Poczytalni na dVoRcu. Wstęp z wejściówkami, które można odbierać w Poczytalni na dVoRcu, ul. Czarnowska 12.

W sobotę na ulicy Sienkiewicza rozpoczną się Targi Książki. Na stoiskach będzie można zakupić w promocyjnej cenie książki z najpopularniejszych wydawnictw z całej Polski, skorzystać z półki bookcrossingowej a także spotkać się z regionalnymi pisarzami.

W specjalnie przygotowanej strefie na Placu Artystów będzie można zrelaksować się w towarzystwie książek – tych przyniesionych z domu lub zakupionych na Targach.

Kielczanie znów zostaną obdarowani książkami i różami.

O godz. 12 w Poczytalni na dVoRcu rozpocznie się spotkanie z Filipem Łobodzińskim. Rozmowę poprowadzi prof. Marzena Marczewska. Z repertuarem muzycznym, utworów tłumaczonych przez Filipa Łobodzińskiego wystąpi Agnieszka Majcher, na gitarze Ala Zawisza.

O godz. 17 Biblioteka zaprasza do Poczytalni na dVoRcu na spotkanie z Katarzyną Bondą.

Wstęp na spotkania z wejściówkami, które można odbierać w Poczytalni, ul. Czarnowska 12.

W niedzielę na ulicy Sienkiewicza zaplanowano drugi dzień Targów Książki.

Seniorzy będą mogli wybrać się na bezpłatną wycieczkę do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Program „Świętojańskich podróży po literaturze”:

Piątek 10 czerwca

10:00 – Gra Miejska „Zakochaj się w Kochanowskim”. Trasa gry przebiegać będzie między filiami Biblioteki. Dla 3 pierwszych miejsc przewidziano atrakcyjne nagrody.

10:30 – dyrektor MBP Anna Żmudzińska razem z Jarosławem Gugałą odwiedzą Przychodnię Zdrowie i wręczą pacjentom upominki książkowe.

11:00 - zapraszamy na akcję „Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka”. Dzieci ze szkół i przedszkoli będą układać jak najdłuższą zakładkę i wspólnie ją mierzyć. Start przy pomniku Henryka Sienkiewicza.

Następnie dyrektor Anna Żmudzińska, Jarosław Gugała razem z wiceprezydentem miasta Kielce Marcinem Chłodnickim wręczą kielczanom książki i róże spacerując ulicą Sienkiewicza. Po drodze odwiedzą także sklepy, galerię sztuki i cukiernię “AleBabeczka” na ulicy Solnej.

17:00 - Jarosław Gugała będzie gościem spotkania w Poczytalni na dVoRcu. Wstęp z wejściówkami, które można odbierać w Poczytalni na dVoRcu, ul. Czarnowska 12.

W tym dniu pracownicy biblioteki również pojawią się z lekturą w osiedlowych przychodniach oraz w Urzędzie Miasta Kielce.

Sobota 11 czerwca

11:00- 17:00 - Targi Książki przy ulicy Sienkiewicza. Na stoiskach będzie można zakupić w promocyjnej cenie książki z najpopularniejszych wydawnictw z całej Polski, skorzystać z półki bookcrossingowej a także spotkać się z regionalnymi pisarzami.

W czasie Targów Książki dyrektor MBP Anna Żmudzińska wraz z Jarosławem Gugałą obdarują przechodniów książkami i różami.

11:00 –  „Sjesta na czytanie” na Placu Artystów. W specjalnie przygotowanej strefie będzie można zrelaksować się w towarzystwie książek – tych przyniesionych z domu lub zakupionych na Targach.

12:00 – spotkanie z Filipem Łobodzińskim w Poczytalni na dVoRcu. Rozmowę poprowadzi prof. Marzena Marczewska. Z repertuarem muzycznym, utworów tłumaczonych przez Filipa Łobodzińskiego wystąpi Agnieszka Majcher, na gitarze Ala Zawisza. Wstęp z wejściówkami, które można odbierać w Poczytalni na dVoRcu, ul. Czarnowska 12.

17:00 – spotkanie z Katarzyną Bondą w Poczytalni na dVoRcu. Wstęp z wejściówkami, które można odebrać w Poczytalni na dVoRcu, ul. Czarnowska 12.

Niedziela 12 czerwca

10:00 – bezpłatna wycieczka dla seniorów do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. W programie: zwiedzanie muzeum z audioprzewodnikiem, wspólne czytanie poezji i ognisko.

11:00-17:00 – drugi dzień Targów Książki przy ulicy Sienkiewicza.

„Świętojańskie podróże po literaturze” z Miejską Biblioteką Publiczną

Powrót na początek strony