Wojewodowie Kieleccy II Rzeczypospolitej

Na kieleckim rynku stanęła najnowsza wystawa planszowa Muzeum Historii Kielc "Wojewodowie Kieleccy II Rzeczypospolitej", zawierająca biogramy wszystkich wojewodów i osób pełniących czasowo ich obowiązki.

Autorem prezentowanych informacji jest Leszek Dziedzic z Muzeum Historii Kielc. Wystawa przygotowana została w ramach obchodów stu lat od powołania przez marszałka Józefa Piłsudskiego pierwszego w niepodległej Polsce wojewody kieleckiego. To wydarzenie można uznać za symboliczny początek istnienia regionu ze stolicą w Kielcach.

Krzysztof Myśliński, dyrektor Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkania przy wystawie. - Przez najbliższy tydzień codziennie o godz. 14.30 będzie się tam pojawiał autor wystawy pan Leszek Dziedzic, który przybliży wszystkim zainteresowanym historię naszego miasta - mówi dyrektor.

Ponadto Muzeum Historii Kielc zaprasza wszystkich miłośników kolei do obejrzenia małej wystawki ulokowanej w głównym holu muzealnym. Obejrzeć można starsze i nowsze eksponaty związane z pracą na Polskich Kolejach Państwowych.

Powrót na początek strony