Worki, rękawice i chwytaki do śmieci znów poszły w ruch

Uczniowie kieleckich szkół uporządkowali teren Kadzielni, Psie Górki oraz okolice Karczówki i Ogrodu Botanicznego. Akcja społeczna odbyła się w ramach projektu „15 akcji sprzątania miasta Kielce – Przyjazne Kielce” zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

Tym razem w sprzątaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 31. Niestety worki na śmieci zapełniały się bardzo szybko. W wydarzeniu wzięła udział wiceprezydentka Agata Wojda.

Na zakończenie akcji wszyscy spotkali się na ognisku integracyjnym na terenie udostępnionym dzięki uprzejmości "Tyrolki na Kadzielni". 

Przypomnijmy, że w ramach projektu z BO młodzi ludzie oraz mieszkańcy Kielc przez ostatnie kilka tygodniu uporządkowali – Wietrznię, okolice Telegrafu i Bukówki, Rezerwat Ślichowice, Dolinę Silnicy, Park Miejski, tereny ogródków działkowych, Zalew Kielecki, Park Dygasińskiego, Stadion Leśny, Park Baranowski i Rezerwat Biesak-Białogon.

Partnerami akcji byli: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Eneris.

Powrót na początek strony