Wspaniała zabawa na Festynie Profilaktycznym

Pokazy taneczne i muzyczne, konkursy, wspólny taniec i zabawy i wiele innych atrakcji czekało na całe rodziny podczas Festynu profilaktycznego w Parku Miejskim w Kielcach. Spotkanie wypełnione atrakcjami dla wszystkich zorganizowano w niedzielne popołudnie z okazji Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Pogoda dopisała i do wspólnej zabawy dołączyło wielu kielczan. Na stoiskach przygotowanych przez świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe, instytucje, stowarzyszenia i służby mundurowe czekało wiele atrakcji. 

Najmłodsi chętnie malowali buźki, brali udział w zajęciach plastycznych, konkursach, quizach czy pokazach udzielania pierwszej pomocy. Starsi mogli zmierzyć ciśnienie i sprawdzić swoją wagę. Można było potańczyć i pośpiewać. 

Była także okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę na temat zagrożeń wynikających z uzależnień od alkoholu i narkotyków biorąc udział w konkursach. 

Ponadto podczas wydarzenia można było skorzystać z porad pracowników Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, MONAR-u, Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów RAJ, a także wziąć ulotki edukacyjne na temat uzależnień.

Na chętnych czekała wata cukrowa, popcorn i woda z saturatora. 

Festyn realizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Organizatorami imprezy są: Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce, Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Powrót na początek strony