Wspólna zabawa w porywach wiatru

To było radosne zakończenie pierwszej edycji Festiwalu Wiatru w Kielcach. W weekend odbyły się ostatnie wydarzenia dla mieszkańców i gości organizowane przez Urząd Miasta Kielce. Na osiedlu Podkarczówka odbył się piknik rodzinny „W porywach letniego wiatru”, a na Zalewie Kieleckim Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc.

W piątek, 24 września kielczanie bawili się na pikniku rodzinnym "W porywach letniego wiatru". Imprezę na osiedlu Podkarczówka w ramach Festiwalu Wiatru przygotowali Urząd Miasta Kielce, Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Armatury” oraz wielu partnerów.

Oprócz licznych atrakcji, jak animacje, wspólne zabawy i grill, odbyły się także wyścigi stateczków napędzanych podmuchem dla dzieci i dorosłych. W trakcie pikniku miała miejsce druga edycja „Bitwy na dzwony” - Uroczysko vs. Podkarczówka. Natomiast na torach Klubu Sportowego Stella odbył się „Dzień z łukiem” - Łucznicze Zawody Sportowe o Puchar Prezydenta Kielc. W imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat.

Cykl imprez familijnych w ramach I Festiwalu Wiatru zwieńczyły Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc na Zalewie Kieleckim. W sobotę, 25 września mieszkańcy mogli wziąć także udział w pikniku rodzinnym „Wiatr w żagle”.

Na wszystkich chętnych czekały rowery wodne, przejażdżki motorówkami, animacje, muzyka oraz liczne konkursy nie tylko dla dzieci.

Imprezę zorganizowały Uczniowski Klub Sportowy „Zalew Kielce” i Miasto Kielce, a nagrody najlepszym uczestnikom wręczał Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

Pierwsza edycja Festiwalu Wiatru odbyła się w dniach od 18 do 26 września. W programie znalazło się ponad 30 wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odleć z UFO, Wietrzny zoom, Lot do celu, Ulotność czy Projekt Latawce – to tylko niektóre z nich.

Powrót na początek strony