Wspólne działania Straży Miejskiej i Wojsk Obrony Terytorialnej

W związku z dużą liczbą interesantów, ktorzy chcą załatwić zaległe lub bieżące sprawy w Wydziałach Urzędu Miasta Kielce, Straż Miejska zintensyfikowała wspólne działania z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 kielecka Straż Miejska od miesięcy współpracuje z innymi jednostkami, takimi jak Policja czy 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Działania te mają na celu usprawnienie przyjmowania klientów ratusza w reżimie sanitarnym oraz zapewnienie jak największego bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

Zbliżające się wybory zwiększyły liczbę osób usiłujących załatwić najpilniejsze sprawy w Urzędzie Miasta Kielce. Podjęta współpraca pozwala na znacznie szybszy przepływ interesantów, lepszą organizację pracy, a tym samym zapewnia możliwość sprawniejszego zrealizowania spraw osobom oczekującym w kolejkach, przy zapewnieniu maksymalnej ochrony sanitarnej.

Żołnierze oraz Strażnicy Miejscy prowadzą działania m.in. na terenie Urzędu Miasta Kielce w Rynku, przy ul. Młodej oraz przy ul. Szymanowskiego. Dokonują m.in. pomiarów temperatury, nadzorują obowiązek noszenia maseczek zabezpieczających twarz oraz dezynfekcję rąk. Pomagają również mieszkańcom w szybkim odnalezieniu właściwego wydziału, w którym należy załatwić dane sprawy.

Straż Miejska apeluje oraz zwraca się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie obowiązkowych zasad ochrony: noszenia maseczek lub innych osłon nosa i ust oraz respektowanie przepisów sanitarnych, jak również zachowanie spokoju podczas załatwiania spraw. To trudny czas dla nas wszystkich, a stosowanie się do obowiązujących zaleceń wpływa na wspólne bezpieczeństwo.

Powrót na początek strony