Wspólne sprzątanie kieleckich rezerwatów z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyła się akcja sprzątania kieleckich rezerwatów. Zorganizowali ją wspólnie Geonatura Kielce i Geopark Świętokrzyski UNESCO wraz z ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Kielce-Południe i Ochotniczym Hufcem Pracy.

Wspólne sprzątanie miejskich przestrzeni jest już tradycyjnym elementem obchodów Światowego Dnia Ziemi. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Geonatura Kielce zaprosiła do wspólnych porządków na terenach rezerwatów Kadzielnia, Wietrznia i Ślichowice. W akcji, poza pracownikami miejskiej insytutcji, udział wzięli również przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy oraz ZHP Chorągwi Kieleckiej.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy od 1970 roku. Celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Inicjatorzy chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

- To wydarzenie jest jednocześnie okazją do uczczenia rocznicy wejścia Geoparku Świętokrzyskiego do Europejskiej Sieci Geoparków UNESCO - przekonuje Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce.

Powrót na początek strony