„Wspólnymi siłami możemy wiele”. Integracja i edukacja na Os. Nowe Jeziorany

Spotkania ze sportowcami, warsztaty ekologiczne, czy pogadanki o kulturze to wszystko czeka na dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i dzieci mieszkańców Osiedla Nowe Jeziorany w ramach projektu socjalnego pn. „Wspólnymi siłami możemy wiele”. To cykl warsztatów łączących integrację i edukację.

Projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach Rejon Opiekuńczy „Herby” przy wsparciu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Spółka z o.o. Warsztaty rozpoczęły się na początku czerwca od nauki majsterkowania. Zajęcia polegały ma wykonywaniu skrzynek na kwiatki oraz na oswojeniu dzieci z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jeszcze przed wakacjami odbędzie się spotkanie ph. „Porozmawiajmy o kulturze”, które pozwoli na lepsze poznanie różnic kulturowych w Polsce i na Ukrainie, połączone z warsztatami plastycznymi „Zrób coś z niczego”. Dzieci wykonają prace opisujące symbole narodowe, zwyczaje, tradycje, będzie też konkurs z nagrodami.

Natomiast na rok szkolny 2023/2024 zaplanowano spotkania ze znanymi sportowcami z terenu miasta Kielce, w ramach których odbędą się zajęcia sportowe, a także warsztaty ekologiczne „Zielone Kielce”, sadzenie drzew oraz warsztaty pszczelarskie. W ramach cyklu odbędą się również spotkania ze specjalistami z zakresu profilaktyki zdrowia np. okulistyki czy higieny jamy ustnej.

 

Powrót na początek strony